Výměnné filtry

Účinnou pomůckou pro zdravý a čistý vzduch, který dýcháme uvnitř místnosti, jsou zdravotní filtry do klimatizačních jednotek. Když vzduch proudí přes filtr, funkční látka v něm obsažená zachytí škodlivé částice a propouští dále pouze čistší a zdravější vzduch. Pokud uvažujete o koupi filtru do Vaší stávající klimatizace, zjistěte si nejdříve, zda je jednotka pro filtry vyrobená. Ne všechny klimatizační soustavy totiž mají tuto funkci. Pokud se poohlížíte po nové klimatizaci, vyberte si tu, která již zdravotní výměnné filtry obsahuje (jejich nabídka ZDE). Standardně je součástí základní filtr, ale na trhu jich najdeme několik druhů a níže si popíšeme ty nejčastější.

FILTR BIOLOGICKÝ – F-CATE
Tento filtr je vyroben z materiálu s vynikající schopností zachycovat prach a sterilizovat. Povrch filtru je bio-baktericidní, to znamená, že případě uchycení mikrobu, bio-baktericidní vrstva naruší jeho metabolismus a omezí jeho růst. Účinnost zachycení Escherichia Coli a Staphylococcus Aureus je vyšší než 95 %.


FILTR UHLÍKOVÝ - F-CARB
Aktivní uhlík je absorbent fyzických i chemických látek, jak z ovzduší, tak z tekutin. Rychle pohlcuje škodlivé plyny, např. benzen, formaldehyd a amoniak.


FILTR KATALYTICKÝ – F-CATA
Základní materiál filtru je polyuretan a katalytická vlákna. Efektivně zachytává a odstraňuje těkavé organické sloučeniny, škodlivé plyny a pachy. Katalytický filtr může odstranit až 92,9 % formaldehydu ze vzduchu za 2,5 hodiny (v závislosti na výkonu klimatizace).


FILTR KATECHINOVÝ – F-CATE
Katechin je výtažek ze zeleného čaje, který má silné oxidační a sterilizační účinky. Aktivní enzymy pohlcují pachy a škodlivé látky v ovzduší. Filtr si také poradí s prachovými částicemi. Jeho antibakteriální úprava zneškodňuje více jak 95% bakterií.


FILTR PROTI ROZTOČŮM – F-MITE
Pomocí tohoto filtru odstraníte vysokou rychlostí ze vzduchu až 90 % roztočů. Je zejména vhodný pro lidi trpící alergiemi a astmatem.


FILTR FOTOKATALYTICKÝ – F-PCAT
Filtr redukuje pachy a choroboplodné bakterie působením svého ultrafialového světla. Efektivně tak očišťuje ovzduší a zároveň jej udržuje svěží. Titan obsažený v tomto filtru má silný fotokatalytický efekt, zároveň je však šetrný k životnímu prostředí. Zbavuje ovzduší více než 90% kyseliny octové, formaldehydu, amoniaku a zbaví Vás minimálně 70 % obnovitelných škodlivých látek.


FILTR S IONTY STŘÍBRA – F-SILV
Ionty stříbra jsou bez barvy, zápachu a nemají žádné vedlejší účinky, jakými jsou podráždění, znečištění či těkavost. Kromě nesporné výhody dlouhé životnosti, je tento postříbřený filtr navíc šetrný k životnímu prostředí a zcela bezpečný. Má vysokou účinnost - ničí více než 99% bakterií. 

 

POZOR!!!!!!
U těchto klimatizací jsou 2 sety výměnných filtrů již v ceně.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.