Správné nastavení teploty klimatizace

Venkovní teploty atakují 35°C a ve vaší kanceláři je 17°C? Správně nastavená teplota v letních měsících je nejen otázka ekonomiky provozu klimatizace ale také Vašeho zdraví. 

Část lidí si život bez klimatizaci neumí představit a část se z obav o své zdraví raději potí. Pokud ji umíte správně nastavit, zdraví neškodí. Právě naopak může pomůže od přetěžování organismu vysokými teplotami.

ROZDÍLY TEPLOT

Je jedno jestli chladíte v práci, v autě nebo doma, pokud máte uvnitř mrazák, pak se svým zdravím skutečně hazardujete. Základní pravidlo tedy je nedržet se pokojové teploty 21°C, ale řídit se teplotou venkovní. Abychom předešli teplotnímu šoku, rozdíl by měl být 5°C, maximálně 7°C. Jestli je tedy venku zrovna 32°C, nejnižší teplota uvnitř by neměla klesnout pod 25°C. Zvlášť opatrní bychom měli být u malých dětí a starších lidí.

DALŠÍ VLIVY KLIMATIZACE

Klimatizace pouze upravuje vzduch v místnosti, nepřivede Vám do něj ale čerstvý. Proto nezapomínejte větrat! Z důvodu proudění suchého vzduchu může také dojít k pálení očí. Chladný vítr je i častou příčinou viróz. Poraďte se tedy s odborníkem, který Vám řekne kam klimatizaci umístit, aby byly nepříjemné vlivy sníženy na minimum. Obzvlášť pro lidi s alergiemi nebo astmatiky doporučujeme čištění klimatizace provádět častěji než jednou ročně, aby se zabránilo množení bakterií a plísní. 

PŘIDANÉ FUNKCE

Ty lepší klimatizace kromě chlazení a odvlhčování umožňují také filtraci od prachu, roztočů aj. nebo i ionizaci vzduchu. V nabídce také naleznete účinné filtry proti zápachu i tabákovému kouři.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.