Split vs. multisplit

Kladete si otázku, zda je pro Vás vhodná splitová či multisplitová klimatizace? Jaký je mezi nimi vlastně rozdíl a která se Vám vyplatí?

KLIMATIZACE SPLIT

Splitová klimatizace se skládá z jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky, je to tak vhodné řešení pro klimatizování jedné místnosti. Výhoda je přesné chlazení a nezávislý provoz, nevýhoda je více jednotek zvenku na domě v případě klimatizování více místností.

MULTISPLIT KLIMATIZACE

Multisplitová klimatizace je sestava skládající se z více vnitřních jednotek, ale pouze jedné venkovní. Všechny vnitřní jednotky jsou s venkovní propojeny rozvody chladiva a komunikačními kabely. Výhoda je úspora místa s pouze jednou venkovní jednotkou.

 

Split%20vs.%20Multisplit

Pokud hned od začátku víte, že chcete klimatizovat více místností, ale pro vyšší finanční náročnost není možné pořídit klimatizaci do všech pokojů v jeden moment, nezoufejte. Je možné si jeden rok pořídit dostatečně silnou venkovní jednotku a k ní třeba jen jednu vnitřní a další rok přidat další vnitřní do dalšího pokoje. Tento postup je možný, ale je nutné s ním počítat již při výběru klimatizace. Na naší infolince Vám rádi poradí s vhodnou alternativou: +420 602 645 235 nebo podpora@klimalengal.cz !

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.