Seriál: Funkce klimatizace - WiFi

Protože i klimatizace podléhají nejnovějším trendům, stále se u nich vyvíjejí nové a nové funkce. V tomto seriálu několika článků se budeme postupně věnovat jednotlivým funkcím klimatizací, podrobně si popíšeme možnosti využití a zhodnotíme jejich přispění ke komfortu uživatele.

 

WIFI

I ve světě klimatizačních technologií je možné využít chytré telefony. K tomuto způsobu ovládání je nutná v dosahu klimatizace funkční WiFi síť s aktivním připojením k internetu. Jednotka se ke klimatizaci připojí. Toto připojení a spárování s Vaším chytrým telefonem je provedeno většinou pomocí aplikace Smart. Každá značka klimatizací nabízející funkci WiFi má svoji aplikaci, kterou k tomuto účelu využívá. Do aplikace zadáte název zařízení a heslo (je uvedeno v manuálu výrobce). Poté už je možné ovládání chodu klimatizačních jednotek pomocí svého telefonu.

 

VYUŽITÍ V PRAXI

Protože nechcete plýtvat penězi a nechat klimatizaci běžet celé hodiny, v době kdy jste mimo domov, klimatizaci vypínáte. Dámy se jistě vžijí do situace, kdy v parném létě s náručí plnou nákupních tašek nebo plačícím miminkem, netouží po ničem jiném, než přijít do pohodlí domova a mít chvíli od všeho klid. Pánové zase znají nesnesitelné vedro v obleku, který vyžaduje dress code pracovní schůzky. V obou případech přijde připojení klimatizace k WiFi velmi vhod-s malým předstihem na Vašem chytrém telefonu zapnete chlazení Vašeho domova a víte, že Vás po návratu čeká příjemné klima pro relaxaci po vyčerpávajícím dni. 

 

ZAŘÍZENÍ

Z nabídky klimatizačních jednotek v sobě většina již modul ovládání přes WiFi síť má a je možné ho najít i u některých mobilních klimatizací. Na našich stránkách tuto funkci uvádíme přímo u daného produktu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.