Seriál: Funkce klimatizace - Nestandardní chod

V tomto článku si vysvětlíme některé z nestandardních chodů klimatizace a možnosti jejich použití.

TURBO

Tlačítko turbo slouží k rychlému ochlazení nebo ohřátí prostoru na požadovanou teplotu. Ventilátor klimatizace po krátkou dobu spuštění funkce běží na maximální výkon. Se zvýšeným výkonem klimatizace se zvyšuje také její spotřeba a hlučnost. Doporučujeme ji tedy používat v nutných případech a po krátký interval. U některých jednotek je také naprogramované automatické vypnutí funkce turbo a přechod na běžný režim po 2min (liší se podle výrobce).

SPÁNKOVÝ REŽIM

Klimatizace má naprogramovanou spánkovou křivku, podle které upravuje teplotu v ložnici pro váš komfort během odpočinku. Ventilátor běží na nízké otáčky a tak Vás neruší ani hluk jednotky. Během spánkového režimu také u některých jednotek dochází ke ztlumení nebo úplnému vypnutí všech světelných zdrojů na klimatizačních jednotkách.

TEMPEROVÁNÍ

Funkci temperování ocení všichni, kteří svoji nemovitost dočasně opouštějí v zimních měsících. Klimatizace udržuje stálou teplotu v neobývaném prostoru na 8°C a nedojde tedy k jejímu promrznutí. Tato funkce je dostupná pouze u klimatizace, která i topí (všechny modely z naší nabídky nástěnných klimatizací). Možnost topení je omezena minimální venkovní teplotou - zpravidla -15°C, u některých jednotek až -30°C. Pro naše podmínky je to tedy zcela dostatečné.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.