Mobilní klimatizace nebo ochlazovač

Pokud se budete poohlížet po přístrojích na úpravu vzduchu ve Vašem interiéru, můžete se setkat s pojmy jako Mobilní klimatizace a Ochlazovač vzduchu. Na první pohled se může zdát, že se jedná o jedno a to samé. Ale jaký je mezi nimi ve skutečnosti rozdíl a jaké jsou jejich klady a zápory? Pojďme se na to podívat blíže.

 

Základní rozdíly

Mobilní klimatizace používá k úpravě vzduchu speciální chladivo, za to ochlazovače vzduchu chladí za pomoci ledu nebo vody. Mobilní klimatizace se tedy hodí spíše do prostorů, kde potřebujeme vzduch odvlhčit a ochlazovač použijeme pro prostoru, kde bojujeme se suchým vzduchem.

Mobilní klimatizace obsahuje kompresor, má tedy vyšší hlučnost. Co se týče spotřeby, tak je v tomto případě vyšší než u ochlazovače, ale zároveň mají mobilní klimatizace výrazně vyšší výkon. Je nutné také řešit odvod teplého vzduchu z místnosti.

Ochlazovače vzduchu mají nižší počáteční investici i nižší náklady na provoz. Prostor ale neochladí efektivně a teplota vzduchu nebude stabilní. Další nevýhodou je pravidelné doplňování vody nebo ledu, jinak se míjí účinkem.

 

Co tedy vybrat?

Ochlazovače vzduchu jsou některými zákazníky vychvalovány, jinými zatracovány. Své fanoušky si ale našly. Jejich kladné stránky ocení milovníci šetrného a tichého provozu a nízké ceny, kteří si nepřejí k zařízení odvodní hadici pro horký vzduch. K mobilním klimatizacím se zase přikloní ti, kteří vsadí na výkon a vyžadují ochlazení přesně tak, jak si představují. Estetický vjem z hadice zastrčené v okně je pro ně až na druhém místě, hlavní je praktičnost.

 

Jaké produkty nabízíme?

Pod tímto odkazem naleznete mobilní klimatizace od Klimatizace Lengál:

Mobilní klimatizace

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.